Dil Seçimi:
Bizi Takip Edin!
18.04.2019

EHTTA (Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği), Avrupa’daki tarihi termal kentleri temsil eden ve Avrupa Konseyi’nin verdiği yetkiyle, Kültürel Rotalar Programının bir parçası olarak Avrupa Tarihi Termal Kasabalar Rotası’ndan sorumlu olan bir kuruluştur.

Tarihi, termali ve gastronomi alanında önemli birikimlere sahip olan ilimiz; doğa harikası Frig Vadisi, nitelikli termal suları ve kaliteli hizmet kapasitesi ile birlikte, 10 adet 5 yıldızlı otel ve 4 Termal Turizm Bölgesi ile zengin yöresel mutfağının olması dolayısıyla üyeliğe hak kazanmıştır. 

EHTTA, Avrupa düzeyindeki termal kültürel mirasın araştırıp korunması ve değerlendirilmesi için gerekenleri belirlerken bir yandan da termal kentleri uluslar arası seviyede organizasyonlar yapabilecek nitelikte dinamik kültürel merkezler haline getirmeyi hedeflemiştir. Bu amaçlara ulaşmak ve bilgi alışverişini bütün Avrupa düzeyinde sağlamak için tarafları 11 ülkenin önemli termal kent ve kuruluşlarından oluşan bu büyük ağ ortaya çıkmıştır.  Sahip çıkmaları gereken kültürel miras ve bu mirasın hangi yollarla korunacağı hususunda tecrübe ve bilgi alışverişi sağlanmaktadır.

Korel Thermal Ailesi olarak ilimizin değerlerine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Diğer Haberler
BİZİ TAKİP EDİN
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edin.
HABER BÜLTENİ
Haber bültenimize abone olun.
KONUK OYLAMASI
Korel Thermal misafir gözlemi
%82
Çok iyi
Mükemmellik Sertifikası
2017
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
Bize Whatsapptan Ulasin